W czasach kryzysu gospodarczego wywołanego nieprzewidywalnym i nagłym zjawiskiem, po okresie trudności i spadków w pierwszych miesiącach, rynek kapitałowy w Polsce odnotował niezwykłe zainteresowanie ze strony inwestorów indywidualnych. Padły rekordy w obrotach na rynku akcji. Sprzedaż funduszy inwestycyjnych nawet w miesiącach wakacyjnych była zaskakująco wysoka. W wyniku epidemii wiele branż (bankowa, paliwowa, nieruchomości) ucierpiało, jednak inne, jak np. technologiczna zyskały. Czy będzie to tylko chwilowy trend, czy uda się zatrzymać inwestorów na dłużej? Jakie są kluczowe czynniki aktywizacji inwestorów indywidualnych w dłuższej perspektywie? Jak wnioski i doświadczenia płynące z ostatnich miesięcy wykorzystać, by stały się niezawodnym zabezpieczeniem na przyszłość? Czy Tarcza Antykryzysowa okazała się skutecznym instrumentem w walce ze skutkami gospodarczymi epidemii, które dotknęły przedsiębiorców? Jakie zadania stoją przed rynkiem kapitałowym w czasach kryzysu? Jakie znaczenie w czasach kryzysu dla wszystkich uczestników rynku ma Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego? Czy warto rozważyć zachęty i ulgi dla emitentów i inwestorów? Dlaczego warto inwestować w podnoszenie świadomości finansowej społeczeństwa? Jakie zmiany na rynku kapitałowym przyniósł COVID-19? Jaki jest stopień cyfryzacji gospodarki i rynku kapitałowego? Jaka jest przyszłość rynku kapitałowego?

Współorganizatorzy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy14 - 16 czerwca 2021
Termin alternatywny 13 - 15 września

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie