Wojna w Ukrainie wywołuje skutki w skali globalnej i lokalnej w wielu obszarach – wpływa m.in. na rynki towarowe, handel, przepływy finansowe i poziom zaufania na rynku. Rynki finansowe są niestabilne w związku z rosnącą niepewnością i napięciami geopolitycznymi oraz kryzysem humanitarnym. Wiele gospodarek rozwijających się odnotowało odpływ kapitału i znaczny wzrost kosztów pożyczek.

Przyspieszono również zacieśnianie polityki pieniężnej w gospodarkach rozwiniętych, co zwiększyło podatność na napięcia finansowe w gospodarkach rozwijających się. Jeśli wojna będzie się przedłużać, może jeszcze bardziej osłabić globalny wzrost gospodarczy, doprowadzić do niedoborów niektórych artykułów żywnościowych, a także zwiększyć koszty finansowania i ryzyko kryzysów finansowych w niektórych gospodarkach.

  • W jaki sposób sektor finansowy może przyczynić się do złagodzenia skutków wojny w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej?
  • Czy polski sektor bankowy jest w stanie odpowiednio wspierać miliony uchodźców i czy jest gotowy na zmiany na rynku pracy?
  • Wiodące banki na świecie już zastanawiają się, jak wspierać klientów detalicznych i komercyjnych w ciągu najbliższych kilku lat, przewidując ich zmieniające się potrzeby. Co mogłyby zrobić banki i inne instytucje finansowe w Polsce?
  •  Jak tworzyć oparte na danych strategie, które mogą pomóc w walce z inflacją i chronić przed kryzysem?
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie