Z corocznego raportu PFR Ventures i Inovo VC „Transakcje na polskim rynku VC” wynika, że wartość inwestycji venture capital w Polsce spadła w 2023 roku o 42 proc. w stosunku do roku 2022. Pod względem wysokości finansowania nasz rynek cofnął się do 2020 roku.

Inwestycje venture capital w Polsce w 2023 roku są jednak największe w Europie Środkowo-Wschodniej i odpowiadają za jedną czwartą finansowania w tym regionie.

Niedawno minister finansów Andrzej Domański informował, że opracowywany jest plan działań na rzecz rozwoju polskiego rynku private equity.

Jaki jest stan polskiego rynku venture capital i private equity, jakie stoją przed nim wyzwania? Jaka jest rola regulatora i rządu w przełamywaniu barier jego rozwoju? Czy polscy przedsiębiorcy mają problem z pozyskaniem finansowania na rynku prywatnym i czy wymogi, które stawiają przed nimi fundusze nie zniechęcają ich do współpracy? Jak fundusze oceniają przygotowanie polskich przedsiębiorców do współpracy z nimi?

O perspektywach rozwoju branży porozmawiają uczestnicy panelu organizowanego przez PAP Biznes “Strategia rozwoju rynku private equity i venture capital w Polsce”.

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie