Sytuację na rynkach kapitałowych kształtuje obecnie kilka czynników. Poza agresją zbrojną w Ukrainie, inflacja, wahania kursów surowców na globalnych rynkach, a także sytuacja w Chinach związana z lockdownem, która zakłóca globalne łańcuchy dostaw. Mimo że Polska jest krajem bezpośrednio sąsiadującym z Ukrainą, polski rynek kapitałowy wykazał się odpornością. Plany ciągłości działania infrastruktury i instytucji rynku kapitałowego wykorzystane na szeroką skalę podczas pandemii, zostały sprawdzone w praktyce i udoskonalone. Patrząc na główne indeksy giełdowe nie widać gwałtownych i trwałych spadków, jednak rynek IPO praktycznie zamarł. Od początku roku nie przeprowadzono żadnej oferty, co jest ewenementem, ale oddaje nastroje panujące na giełdach. Inwestorzy wstrzymują się z decyzjami ze względu na niepewność związaną z wojną oraz otoczeniem makroekonomicznym. Jak rynek zareaguje na szybkie zakończenie wojny i możliwość uczestniczenia w odbudowie Ukrainy ze zniszczeń? Czy przełoży się to na nastroje inwestorów? Jak zareaguje rynek w przypadku przerodzenia się wojny w Ukrainie w konflikt długoterminowy? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas debaty Wojna a ryzyko inwestycyjne i rynek kapitałowy.

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie