Dla osiągnięcia europejskich celów klimatycznych, czyli neutralności klimatycznej w 2050 oraz redukcji emisji netto o 55% do roku 2030 działania muszą być podejmowane szczególnie tam, gdzie potencjał redukcyjny emisji jest największy. Aby zielona transformacja była i społecznie akceptowalna i pozwoliła rozwijać europejski przemysł niezbędny dla jej przeprowadzenia, realistyczne i ambitne strategiczne plany działania spółki powinny być poparte wykonalnym programem inwestycyjnym współfinansowanym przez sektor finansowy. A jednym z kluczowych aspektów strategicznych ram powinna być znacząca redukcja emisji netto. Takie podejście staje się wówczas zrozumiałe dla instytucji finansowych, może znacząco ograniczyć koszty związane z emisjami w firmie oraz ograniczyć wycenę ryzyka finansowania w banku.

Jak instytucje finansowe wyceniają ryzyka w firmach wysokoemisyjnych ze znacznym potencjałem redukcyjnym? Czy stosują specjalne kowenanty przy ich finansowaniu? Czy firmy wdrażając ambitne strategie ograniczające emisje stają się bardziej wiarygodne dla firm finansujących? Czy wymogi nadzorcze nad bankami, polskiego KNF i europejskiej EBA, pozwalają na uwzględnianie realnych działań redukujących emisje przy wycenach ryzyk kredytu dla takich spółek?

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie