Praktyczna realizacja polityk klimatycznych ONZ oraz wynikającej z niej europejskiej polityki zielonego ładu wymaga pakietów inwestycyjnych i sprawnego wdrożenia. Bez sektora bankowego nie jest możliwe zarządzanie przepływami kapitałowymi i stabilizowanie procesów inwestycyjnych. Analiza kosztów i kapitałochłonność inwestycji w źródła niskoemisyjne oraz zwiększone źródła kapitału, pozwalają na budowanie ambitnej i długofalowej strategii dla roli sektora bankowego i szerzej sektora finansowego i ubezpieczeniowego w procesie transformacji. Kluczowa jest obecnie rola wiedzy, innowacji i technologii nadających kierunek i tempo transformacji w najbliższym okresie. Zielone finanse i narzędzia bankowe, które są dostępne oraz te które zostaną opracowane w przyszłości są kluczowe dla skomplikowanej przebudowy sektora energetycznego. Nie uda się to bez analizy narzędzi i mechanizmów składających się na koncepcję zielonego ładu dla Europy i mądrego oparcia ich na potencjale sektora finansowego.

Debata organizowana we współpracy z United Nations Global Compact Network Poland

Współorganizatorzy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny:
Patronat honorowy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Medialni:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres FinansowyEKF Online: 14 czerwca 2021
EKF Sopot: 13 - 15 września 2021

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie