Michał Dżoga

Intel Country Manager, Poland
Michał Dżoga
Intel

bio

Michał absolwentem kierunku Stosunki Międzynarodowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od 1999 roku pracował w zespole Doradców Prezydenta RP, prowadząc edukacyjne programy transformacji cyfrowej. Stworzył i zarządzał programem „Internet w Szkołach”, najbardziej rozpoznawalną inicjatywą edukacyjną Prezydenta RP.

W 2004 roku Michał został doradcą Prezesa Telekomunikacji Polskiej odpowiedzialnym za obszar governent affairs. Stworzył i kierował najbardziej znaną fundacją korporacyjną w Polsce – Fundacją Orange. Podłączenie Polskich szkół do szerokopasmowego Internetu, granty dla gmin wiejskich na innowacyjne projekty technologiczne czy instalowanie bezpłatnych telefonów w szpitalach dziecięcych, stały się uznanymi projektami społecznymi w Polsce i za granicą.

W 2010 roku Michał dołączył do Intela. Jako dyrektor na region EMEA kierował zespołem odpowiedzialnym za strategiczne programy z rządami, organizacjami międzynarodowymi oraz środowiskiem akademickim. Przez lata kształtował regionalną strategię firmy rozwoju obszaru STEM oraz zaangażowania w ekosystem startupów. Michał jest odpowiedzialny za agendę Intel Digital Readiness mającą na celu globalną demokratyzację umiejętności w obszarze sztucznej inteligencji. Obecnie w roli Country Managera Intela w Polsce realizuje strategię firmy w jednym z najbardziej znaczących dla Intela krajów w Europie ze względu na inwestycje w R&D

Michał jest współzałożycielem i przewodniczącym Rady Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji, organizacji wspierającej tworzenie korzystnych warunków dla rozwoju ekosystemu innowacji. Jest też pomysłodawcą i szefem rady konsorcjum “IT for She” działającego na rzecz zwiększenia aktywności zawodowej kobiet w obszarze ICT. Program ten otrzymał nagrodę Komisji Europejskiej “Best Digital Skills Award” w 2017 roku.

Michał Dżoga
Intel

See related

Wybierz wydarzenie
European Financial Congress10 - 12 June 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Search on the site

Cancel search