Piotr Garstecki

Piotr Garstecki
Scope Fluidics

bio

Profesor Piotr Garstecki, absolwent Szkoły Nauk Ścisłych PAN, obronił doktorat w Instytucie Chemii Fizycznej i odbył staż podoktorski na Uniwersytecie Harvarda. Współautor ponad 150 publikacji w renomowanych periodykach naukowych. Zdobywca Nagrody Specjalnej za ekspansję międzynarodową w konkursie EY Przedsiębiorca Roku 2023.
W roku 2010 założył Scope Fluidics, firmę biotechnologiczną, której celem jest wprowadzanie na rynek systemów diagnostycznych będących odpowiedzią na najważniejsze zagrożenia dla zdrowia. W roku 2022 spółka przeprowadziła największą w historii polskiej branży life science transakcję, sprzedając amerykańskiemu koncernowi medycznemu Bio-Rad Laboratories technologię PCR|ONE, służącą do szybkiego diagnozowania chorób wywołanych przez czynniki bakteryjne i wirusowe. Obecnie Scope Fluidics kontynuuje prace nad systemem Bacteromic, adresującym jedno z największych wyzwań współczesnej medycyny, jakim jest narastający problem lekooporności bakterii. W roku 2023 w ramach spółki rozpoczęło działalność Discovery: pierwsze w regionie CEE medtech Venture Studio, którego zadaniem jest systemowe identyfikowanie i weryfikowanie kolejnych przełomowych technologii medycznych o globalnym potencjale.

Piotr Garstecki
Scope Fluidics

See related

Wybierz wydarzenie
European Financial Congress10 - 12 June 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Search on the site

Cancel search