Adam Frankowski

VeloBank
Adam Frankowski
VeloBank

bio

Adam Frankowski jest dyrektorem zarządzającym obszarem produktów bankowych w VeloBanku. Odpowiada za rozwój biznesowy części detalicznej, tj. ofertę kont, kart, depozytów, kredytów gotówkowych, samochodowych, hipotecznych, oraz produktów ubezpieczeniowych.

Posiada 35-letnie doświadczenie w sektorze finansowym. Pracował m.in. w Paryżu, Warszawie i Nowym Jorku. Członek i założyciel ACI Polska. Współtworzył wiele standardów związanych z zarządzaniem płynnością, ryzykiem kursowym, organizacją międzybankowego obrotu gotówką w walutach obcych oraz szeroko pojętym Asset Liabilities Management.

W latach 2000-2009 był dyrektorem Skarbu Banku Pekao SA. W kolejnych latach związał się z Grupą PKO Banku Polskiego, gdzie prowadząc departament produktów inwestycyjnych i ubezpieczeniowych, wprowadził do oferty produkty strukturyzowane, ofertę funduszy inwestycyjnych oraz wiele produktów oszczędnościowych. W latach 2009-2010 aktywnie wspierał proces odkupienia Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (wówczas PKO/Credit Suisse TFI) przez grupę PKO, którą w kolejnych latach wspierał jako członek Rady Nadzorczej PKO TFI. Rozwijając biznes detaliczny w PKO Banku Polskim nie sposób pominąć całego obszaru bancassurance oraz przygotowania banku do wejścia w życie rekomendacji U. W latach 2012-2014 był odpowiedzialny za opracowanie i wdrożenie nowego modelu obsługi segmentu klienta zamożnego PKO Banku Polskiego. Swój dalszy rozwój kontynuował w PKO Ubezpieczenia odpowiadając za sprzedaż produktów ubezpieczeniowych w GK PKO.

Adam Frankowski
VeloBank

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie