Adam Marciniak

Prezes Zarządu VeloBank S.A.
Adam Marciniak
VeloBank S.A.

bio

Doświadczony menadżer, który swoją niemal 20-letnią karierę budował w największych instytucjach finansowych w Polsce, w tym m.in. Banku Pekao oraz PKO Banku Polskim. Z sukcesem zreorganizował funkcjonowanie struktur wielu przedsiębiorstw koncentrując się na efektywności procesów, optymalizacji kosztów i dynamicznym rozwoju biznesu. Współtworzył takie rozwiązania jak BLIK, IKO, Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa, cyfrowa tożsamość w administracji, ogólnopolski system eRejestracji na szczepienia COVID-19 oraz koncepcję Chmury Krajowej. Pracował również w CCC, gdzie pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Technologii i Digitalizacji Grupy. Był przewodniczącym prezydium Rady ds. Bankowości Elektronicznej przy ZBP, Rady Architektury IT przy Komitecie Rady Ministrów ds. Cyfryzacji, przewodniczącym Grupy Ekspertów IT działającej w Ministerstwie Finansów oraz członkiem Zespołu Doradców IT przy Ministerstwie Zdrowia. Przewodniczył i uczestniczył w radach nadzorczych spółek takich jak PKO Bank Hipoteczny, Operator Chmury Krajowej, PKO BP Finat, Modivo, Pronos.

W 2003 roku ukończył Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie i otrzymał tytuł magistra nauk informatycznych. W latach 2006-2007 studiował zarządzanie projektami IT na Politechnice Warszawskiej. Ukończył także studia podyplomowe Executive Master of Business Administration na Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Jest laureatem licznych branżowych nagród i wyróżnień. Otrzymał m.in. tytuł Ambasadora Gospodarki Elektronicznej na X Kongresie Gospodarki Elektronicznej, tytuł „Innowatora rynku bankowego 2015 roku” w rankingu „50 największych banków w Polsce”, nagrodę im. prof. Remigiusza Kaszubskiego za tworzenie bezpiecznej firmy w chmurze i zaangażowanie w cyfryzację życia społecznego. W 2023 roku, wraz z zarządem VeloBanku, otrzymał nagrodę w konkursie Innowacyjny Lider 2023 za wyjątkową transformację banku i wdrożenie unikatowych na rynku rozwiązań oraz nagrodę BrandWe CEO w VI edycji plebiscytu BrandMe CEO.

Adam Marciniak jest także laureatem nagrody Business Insider Awards w kategorii Finance oraz Master of Innovation Leadership w konkursie Masters&Robots.

Adam Marciniak
VeloBank S.A.

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie