Agnieszka Dzięgielewska-Jończyk

Radczyni prawna, Dyrektorka Oddziału i General Counsel Nordea Bank w Polsce
Agnieszka Dzięgielewska-Jończyk
Nordea Bank w Polsce

bio

Ukończyła prawo na UW i podyplomowe studia w Szkole Głównej Handlowej. Studiowała też na Uniwersytecie Oxfordzkim i w Międzynarodowej Szkole Prawa Prywatnego w Hadze. Doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelariach międzynarodowych. Następnie pracowała w Hewlett Packard (2007-2018) i Skanska (2018-2022) jako dyrektorka działu prawnego i compliance na Polskę i region Europy Centralnej. W latach 2012-2018 brała udział w pracach Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, miedzy innymi jako wiceprezeska Komitetu Własności Intelektualnej i Rynku Cyfrowego. W latach 2009-2014 była wiceprzewodniczącą Komitetu ds. Produktów Konsumenckich przy Amerykańskiej Izbie Handlowej. Obecnie członkini Rady Finnish Trade Guild w ramach Polsko-Skandynawskiej Izby Handlowej. Od roku 2022 pracuje w Nordea Bank, obecnie na stanowisku dyrektora oddziału Nordea w Polsce, nadzorując jednocześnie departament prawny w tej organizacji.

Agnieszka Dzięgielewska-Jończyk jest również wiceprezeską Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw, członkinią Rady Fundacji Women in Law i mentorką. W 2021 roku znalazła się na liście 25 prawniczek w biznesie tygodnika „Forbes”.

Agnieszka Dzięgielewska-Jończyk
Nordea Bank w Polsce

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie