Aleksandra Gren

Członkini Rady Nadzorczej, mBank S.A.
Aleksandra Gren
mBank S.A.

bio

Aleksandra Gren od ponad 25 lat jest związana z sektorem finansowym i sektorem technologii bankowych.  Karierę zawodową rozpoczynała w Royal Bank of Canada w Kanadzie w 1995r.  W latach 1996-1999 pracowała w firmie obecnie należącej do Fidelity Information Systems w USA w roli analityka biznesowego. Na początku lat 2000-cznych, po przerwie na studia magisterskie w London School of Economics, brała udział w wprowadzaniu na rynek włoski oferty produktowej ING Direct. Od 2003 do 2021r. członek zarządu Fiserv Polska sp. z oo, firmy będącej częścią grupy Fiserv Inc. w USA – jednego z największych fintech’ow na świecie.  Obecnie Head of Fiserv GFS Poland.

Aleksandra posiada tytuł BA, Stosunki Międzynarodowe z University of British Columbia (’95) oraz tytuł MSc, Polityka Europejska z London School of Economics (2000). Ukończyła również liczne kursy branżowe, między innymi, w Harvard Business School (2007), Leadership Academy for Poland (2016) i obecnie Stanford Graduate School of Business (2024). Od lat aktywnie działa w obszarze propagowania kompetencji STEM wśród młodzieży, zwiększania udziału kobiet w technologiach oraz promowania Polski za granicą. W maju 2015 została zaproszona do prestiżowego programu organizowanego przez czasopismo Fortune w USA, Fortune Most Powerful Woman/US State Department, dla przyszłych globalnych liderek biznesu. We wrześniu 2015 została Ambasadorką Równości w Biznesie przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. We wrześniu 2016 została wybrana w rankingu Top 10 Kobiet w Technologii w EMEA do nagrody „Woman in Tech” przez Banking Technology Awards i FemTech Leaders w Londynie. Jest aktywną mentorką w Programach Mentoringowych Vital Voices Poland dla przyszłego pokolenia liderów w Polsce. Uznana za jedną z 20 kluczowych ekspertek FinTech w Polsce według Raportu „Ekspertki w FinTech” w marcu 2017. W październiku 2018 została wyróżniania nagrodą Global Women Leaders Award przez Goldman Sachs i czasopismo Fortune w USA, za pracę na rzecz propagowania praw kobiet oraz za stworzenie programu nauczania STEM dla dzieci w obozach dla uchodźców w Grecji. W marcu 2019 została powołana do roli Global Ambasador i Mentorki do Programu Bank of America w USA, Global Ambasadors Program. W 2021 roku wyróżniona nagrodą „Osobowość Gospodarcza Roku 2021” przez Federacje Przedsiębiorców Polskich.

Aleksandra Gren
mBank S.A.

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie