Andrzej Mikosz

Partner, kancelaria Taylor Wessing
Andrzej Mikosz
kancelaria Taylor Wessing

bio

Andrzej Mikosz jest partnerem w polskim zespole prawa spółek, M&A oraz rynków kapitałowych. Posiada szeroką wiedzę i wieloletnie doświadczenie, szczególnie w zakresie publicznych fuzji i przejęć, rynków kapitałowych i powiązanych przepisów regulacyjnych. Udzielał strategicznych porad prawnych klientom korporacyjnym oraz organom publicznym w najbardziej wymagających i poważnych transakcjach.
Andrzej doświadczenie zawodowe zdobywał nie tyko w międzynarodowych kancelariach prawnych, ale również w pracując w służbie publicznej. Był m.in. Ministrem Skarbu Państwa oraz członkiem Rady Ministrów RP w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza (2005-2006), a także doradcą Ministra Rolnictwa i członkiem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (1998-2000).

Andrzej wyrobił sobie renomę na arenie międzynarodowej, kiedy to poprzez transakcje na rynku kapitałowym lub transakcje M&A udało mu się rozwiązać szeroko komentowane spory z udziałem inwestorów zagranicznych. Wśród kluczowych spraw należy wymienić reprezentację akcjonariuszy mniejszościowych notowanego na giełdzie Stomil Olsztyn S.A. w sporze z Michelin, założycieli portalu internetowego “Wirtualna Polska” w sporze z France Telecom oraz Skarb Państwa w sporze z EUREKO B.V. o prywatyzację PZU S.A. Ten ostatni stał się podstawą dla trzech „business cases” wykorzystanych w Harvard Business School w programie kursów zarządzania strategicznego.

Andrzej ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.

Zobacz debaty:

Andrzej Mikosz
kancelaria Taylor Wessing

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główny Partner Medialny
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie