Andrzej Popielski

Wiceprezes Zarządu, PKO Leasing SA
Andrzej Popielski
PKO Leasing SA

bio

Od początku kariery zawodowej zajmuje się sektorem ubezpieczeniowym. Współtworzył multiagencję ubezpieczeniową PAUF SA, należącą do Poczty Polskiej. Następnie w Cardif Polska pełnił funkcje managerskie w obszarze sprzedaży ubezpieczeń oraz odpowiadał za stworzenie i nadzór nad platformą oferującą ubezpieczenia klientom banków. Po przejęciu przez Talanx A.G. Grupy ubezpieczeniowej Europa, dołączył do zarządów spółek ubezpieczeniowych Europa, gdzie rozszerzył ofertę Europy m.in. o produkty ubezpieczeniowe dla telekomów oraz dystrybutorów elektroniki.
Brał udział w rozwoju sektora digital insurance w ramach Grupy Blue Media, rozwijając platformę dystrybucji elektronicznej OC/AC oraz następnie w Grupie Aviva zbudował niezależną porównywarkę ubezpieczeniową Porówneo.pl. Jako CEO Porówneo.pl doprowadził do integracji platformy z serwisami towarzystw ubezpieczeniowych i pełnej automatyzacji procesu sprzedaży on-line. Od marca 2020 roku był managerem Pekao Leasing Sp. z o.o. odpowiedzialnym za ubezpieczenia oraz współpracę z PZU S.A., gdzie zainicjował powołanie spółki multiagencynej Pekao Leasing, w której pełnił funkcję Członka Zarządu.
Na obecnym stanowisku jest od 2021 roku. W PKO Leasing wspierał zbudowanie autorskiego systemu, który pozwala na porównanie ofert z pięciu Zakładów Ubezpieczeń, ofertowanie, sprzedaż, jak też obsługę posprzedażową zawartych umów, zwiększając tym samym efektywność sprzedaży ubezpieczeń w leasingu.

Andrzej Popielski
PKO Leasing SA

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie