Beata Żaczek

Wiceprezes Grupy Pekabex
Beata Żaczek
Pekabex

bio

Pani Beata Żaczek jest absolwentką Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego, kierunku Marketing i Zarządzanie, specjalność Finanse i Rachunkowość, na której to uczelni ukończyła również podyplomowe studia z zakresu zarządzania finansami. Ukończyła program managerski na Uniwersytecie Kalifornijskim.

W ciągu 14 lat wraz ze współpracownikami stworzyła Grupę Kapitałową, która z lokalnego dostawcy prefabrykatów, osiągającego obroty na poziomie kilkudziesięciu mln zł i przynoszącego straty stała się liderem w segmencie prefabrykacji w Polsce i liczącym się graczem w branży budowlanej na skalę europejską, osiągającą obroty na poziomie 1,7 mld zł (w tym prawie 30% za granicą), dającą zatrudnienie w Polsce i za granicą dla ponad 2,5 tys. osób. Sukces został osiągnięty na bazie jednego upadającego zakładu prefabrykacji w Poznaniu, który został zrestrukturyzowany i przemodelowany organizacyjnie i strukturalnie.
Zoptymalizowała wiele procesów operacyjnych i kosztów działalności Grupy.
Prowadziła proces nabycia 4 zakładów (w tym jeden w Niemczech) łącznie z przeprowadzeniem due diligence, sformalizowaniem nabycia zakładów, pozyskaniem finansowania oraz integracją zakładów i różnych kultur organizacyjnych.
Przeprowadzała procesy podziału jak i łączenia spółek zarówno w zakresie aspektów prawnych jak i ujęcia księgowo-podatkowego.
Zrestrukturyzowała finanse Grupy, opracowała i wdrożyła nową politykę finansową, pozyskała ponad kilkaset mln zł finansowania inwestycyjnego, operacyjnego i gwarancyjnego, stworzyła w Grupie controlling, opracowała i wdrożyła procedury finansowe, administracyjne oraz prawne w tym zarzadzania ryzykiem finansowym, operacyjnym jak również podatkowym. Zbudowała struktury IT w tym zespół programistów pracujących nad informatyzacją i automatyzacją procesów w Grupie.
Pozyskała dofinansowanie do projektów ze środków unijnych wraz z ich realizacją. Była inicjatorką stworzenia Działu Badań i Rozwoju w Grupie Pekabex.
Pozyskała pozwolenie na działalność w strefie ekonomicznej dla projektu o wartości ponad 80 mln zł oraz utworzyła na terenie Pomorskiej specjalnej Strefy Ekonomicznej Centrum Usług Wspólnych w zakresie projektowania.
W 2015 roku z sukcesem wprowadziła Grupę na Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.

W Grupie odpowiada za finanse oraz zarządzanie ryzykiem finansowym i podatkowym jak również za wszystkie procesy wsparcia biznesu m.in.: księgowość, controlling, kadry, logistykę (magazyny, transport, zakupy), administrację, działy prawny i IT.

Beata Żaczek
Pekabex

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie