Charles Goodhart

Emeritus Professor of Banking and Finance with the Financial Markets Group at the London School of Economics
Charles Goodhart
London School of Economics

bio

Charles Goodhart studiował na uniwersytetach Cambridge (licencjat) i Harvard (doktorat). Następnie rozpoczął karierę, która obejmowała na przemian akademicką (Cambridge, 1963-65; LSE, 1967/68; ponownie od1985 do dziś) i pracę w sektorze publicznym, głównie w Bank of England (Department of Economic Affairs, 1965 / 66; Bank of England, 1968-85; Komitet Polityki Pieniężnej, 1997-2000). Obecnie jest Norman Sosnow Professor Emeritus na LSE. Przez cały czas pracował jako specjalista w dziedzinie ekonomii, koncentrując się na kwestiach polityki pieniężnej i regulacjach finansowych, zarówno jako pracownik naukowy, jak i w Bank of England. Opracował „Corset w 1974 r., doradzał HK w sprawie „Link” w 1983 r., a RBNZ w sprawie celu inflacyjnego w 1988 r. Napisał więcej książek i artykułów na te tematy w ciągu ostatnich 50 lub 60 lat, niż ktokolwiek rozsądny chciałby przeczytać.

Charles Goodhart
London School of Economics
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie