Dorota Zimnoch

Global Industry Strategist, Microsoft Corp.
Dorota Zimnoch
Microsoft
LinkedIn

bio

Dorota Zimnoch jest międzynarodową ekspertką innowacji i transformacji cyfrowej w sektorze finansów i ubezpieczeń. Od stycznia 2022 dołączyła do Microsoft jako Global Industry Strategist, a w poprzedzających dwóch latach (2019-2021) pełniła funkcję Global Head of Digital Strategies at Volvo Financial Services. W 2018/2019 pełniła funkcję członkini Rady Nadzorczej i przewodniczącej Komisji ds. Innowacji w Santander Consumer Bank Polska. Wcześniej wdrażała innowacje i kreowała wartość dla klientów zajmując międzynarodowe stanowiska strategiczne i operacyjne m.in. w MetLife, AIG i Citi.

Dorota Zimnoch została Top Women in Tech, m.in. w rankingach Strong Women in IT (2021), Women in Tech by Onalytics (2020), PwC Power Global 100 (2019) i Women in Finance 100 (2017). Od stycznia 2021 jako Global Chair of Innovation & Technology w G100 Club (G100: GROUP OF 100 GLOBAL WOMEN LEADERS) współpracuje na rzecz finansowego, ekonomicznego i społecznego wzmacniania kobiet na całym świecie oraz odpowiedzialnego i etycznego rozwoju i wdrażania technologii.

Przedsiębiorczyni, założycielka Zing Business Consulting, która w latach 2014-2019 przeprowadziła globalnie ponad 20 transformacji cyfrowych w sektorze finansowym. Aktywna członkini społeczności fintech&insurtech w Londynie poprzez zaangażowanie w takie inicjatywy jak Tech London Advocates, FemTech Leaders, InsTech London, Blockchain Ladies.

Mentorka, doradczyni ds. strategicznych i anioł biznesu startupów.

Dorota Zimnoch jest gościem licznych międzynarodowych konferencji (np. Digital Enterprise Show 2021 w Madrycie, Connecting Tomorrow 2021 w Luksemburgu czy miedzynarodowej konferencji CIO Network w Oxford), autorką licznych artykułów i publikacji, w tym m.in. w bestsellerze Amazona The Insurtech Book: The Insurance Technology Handbook for Investors, Entrepreneurs and FinTech Visionaries. Współpracuje także z czołowymi uniwersytetami i prowadzi gościnne wykłady, np. na Emeritus (MIT and Columbia University), SAID Business School Oxford University.

Aktywna działaczka na rzecz Polonii w Wielkiej Brytanii, m.in. przez 4 lata (2010-2014) przewodziła organizacji Polish City Club (z operacjami w Londynie i Paryżu). Za swoją aktywność na rzecz promowania wizerunku Polski i Polaków za granicą została uhonorowania przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi (2014).

Ukończyła Szkołę Główną Handlową oraz Uniwersytet Corvinus w Budapeszcie. Ukończyła kursy przedsiębiorczości w technologii na Uniwersytecie Stanford. Jest absolwentką studiów doktoranckich z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim i obecnie prowadzi badania nad zastosowaniem technologii blockchain w ubezpieczeniach, które zostaną przedstawione w pracy doktorskiej, której obrona zaplanowana jest w bieżącym roku.

Zobacz debaty:

Dorota Zimnoch
Microsoft
LinkedIn
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główny Partner Medialny
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie