Edward Chandler

Senior Vice President, Money Movement Solutions (Europe), Visa
Edward Chandler
Visa

bio

Ed Chandler dołączył do Visa w 2021 r. Jako Senior Vice President jest odpowiedzialny za rozwój działalności związanej z międzynarodowymi przepływami finansowymi na rynku europejskim. Ed i jego zespół koncentrują się na transformacji i ewolucji sposobu przepływu pieniędzy w kraju i za granicą za pomocą szeregu innowacyjnych technologii, czyniąc go szybszym, prostszym, bardziej niezawodnym i przejrzystym. Te globalne rozwiązania, takie jak Visa Direct, Visa B2B Connect i Visa Cross Border Solutions, mogą być wykorzystywane przez osoby fizyczne, firmy i administrację państwową. Mają one obecnie ponad 65 zastosowań, np. w rozliczeniach, wypłatach i przekazach pieniężnych, wspomagając gromadzenie, przechowywanie, przeliczanie i wysyłanie środków do ponad 190 krajów, w 180 walutach i 8,5 mld punktów końcowych (kart, rachunków i portfeli cyfrowych).

Przed pracą w Visa, Ed przez 5 lat zajmował stanowisko Chief Commercial & Partnerships Officera w eNett International, gdzie kierował zespołami ds. rozwiązań biznesowych, produktowym i operacyjnym, zanim firma została sprzedana spółce WEX Inc. Wcześniej pełnił funkcję CEO w Kalixa Payments Group i zajmował stanowiska kierownicze w MasterCard, Barclays i Tesco Bank.

Ed posiada tytuł licencjata w dziedzinie ekonomii na Uniwersytecie Harper Adams oraz MBA w Cranfield School of Management. Jest żonaty i mieszka w Cotswolds, wraz z trzema córkami.

Edward Chandler
Visa

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie