Elisabetta Falcetti

EBRD Regional Director, Head of Poland and the Baltic States
Elisabetta Falcetti
EBRD

bio

Elisabetta Falcetti jest dyrektorem regionalnym EBOR na Polskę i Kraje Bałtyckie. W swojej roli jest odpowiedzialna za działania EBOR w ww krajach oraz dialog polityczny związany z rozwojem lokalnego rynku kapitałowego oraz zielona transformację gospodarki.
Przed dołączeniem do warszawskiego zespołu EBOR we wrześniu 2021 r., Elisabetta była Dyrektorem ds. Ekonomii i Polityki Sektorowej w Departamencie Ekonomii, Polityki i Zarządzania w pionie ds. Polityki i Partnerstwa EBOR. Kierowała zespołem ekonomistów sektorowych, którzy oceniają wpływy inwestycji EBOR i wspierają działania w zakresie dialogu dotyczącego reform polityk mających na celu przyśpieszenie przejścia na zrównoważone rynki w krajach działalności EBOR. Była również członkiem Komitetu Inwestycyjnego EBOR.
Jej zainteresowania badawcze obejmują międzynarodową ekonomię monetarną oraz zagadnienia zarządzania długiem; ekonomię rozwoju i transformacji; oraz infrastrukturę i wzrost. Posiada dwa doktoraty z ekonomii na Uniwersytecie L. Bocconi (Mediolan) i London School of Economics.

Elisabetta Falcetti
EBRD

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie