Ignacy Niemczycki

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii
Ignacy Niemczycki
Ministerstwo Rozwoju i Technologii

bio

Ignacy Niemczycki, na wniosek ministra Krzysztofa Hetmana, został powołany przez premiera Donalda Tuska na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.
Ignacy Niemczycki ukończył socjologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz politologię w Szkole Nauk Społecznych (dyplom Uniwersytetu Lancaster). Ma tytuł licencjata z zarządzania przedsiębiorstwami na Uniwersytecie Bocconi w Mediolanie. Podyplomowo ukończył także rolnictwo na SGGW w Warszawie oraz rolnictwo ekologiczne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Stypendysta programu IVLP Departamentu Stanu USA oraz Landecker Democracy Fellowship.
W trakcie studiów założył Inicjatywę Wolna Białoruś, by wesprzeć w tym kraju walkę o demokrację. Był członkiem Zarządu Fundacji Akcja Demokracja oraz kierował Fundacją Centrum im. Prof. Bronisława Geremka. Założył i koordynował koalicję organizacji społecznych Front Europejski.
W latach 2008-2012 pracownik administracji rządowej – m.in. KPRM, UKIE, MSZ, Przedstawicielstwa przy UE w Brukseli, gdzie uczestniczył w negocjacjach unijnych funduszy dla Polski. W latach 2013-2015 Ignacy Niemczycki kierował działem ds. europejskich w Polityce Insight. W latach 2015-2017 menedżer ds. public affairs i p.o. dyrektora ds. komunikacji międzynarodowej korporacji. Prowadzi ekologiczne gospodarstwo rolne na Mazurach.

Ignacy Niemczycki
Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie