Jakub Papierski

Senior Advisor, Strategia i Transakcje, EY Parthenon
Jakub Papierski
EY Parthenon

bio

Jakub Papierski jest od 25 lat związany z rynkiem kapitałowym w Polsce. Był przez prawie 12 lat do października 2021 r. wiceprezesem PKO BP nadzorującym pion bankowości inwestycyjnej i korporacyjnej. W trakcie tego okresu, przez siedem lat, był członkiem rady nadzorczej funduszu Marguerite, zarządzającego 700 mln EUR aktywów dedykowanych inwestycjom infrastrukturalnym. Przed wejściem do zarządu PKO BP, menedżer był w latach 2001-2009 powiązany z Bankiem Pekao SA, najpierw jako dyrektor do spraw finansowych banku, a potem jako prezes CDM Pekao SA, największego domu maklerskiego w kraju w tym okresie. Menedżer jest uznanym specjalistą w zakresie rynków kapitałowych, wspierał szereg największych polskich blue-chipów w ich drodze na giełdę oraz był zaangażowany w liczne transakcje pozyskania kapitału na rynku prywatnym oraz liczne skuteczne restrukturyzacje operacyjne i finansowania.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, kierunku bankowość i finanse, posiadacz certyfikatu CFA.

W uznaniu roli jaką pełni na rynku kapitałowym, Jakub Papierski został laureatem nagrody im. Lesława A. Pagi w 2021 roku.

Jakub Papierski
EY Parthenon

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie