Janina Harasim

Profesor, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Janina Harasim
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

bio

Profesor nauk ekonomicznych, kierownik Katedry Bankowości i Rynków Finansowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jest autorką lub współautorką ponad 150 publikacji naukowych, z zakresu bankowości, w tym konkurencyjności banków oraz ich strategii i modeli biznesowych. W ostatnich latach jej badania koncentrują się na funkcjonowania rynku płatności detalicznych i pojawiających się na nim innowacji oraz rozwoju sektora FinTech i BigTech. Od 2011 r. jest członkiem Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk.
Od lat współpracuje z praktyką i otoczeniem gospodarczym. W uznaniu szczególnych zasług w budowie i rozwoju sektora bankowego w Polsce w 2016 r. Związek Banków Polskich uhonorował ją Medalem Mikołaja Kopernika. W latach 2019, 2020 i 2021 znalazła się w gronie 20 najbardziej wpływowych kobiet polskiej branży płatniczej w rankingu cashless.pl. Ponadto od 2015 r. jest członkiem Rady Nadzorczej oraz Komitetu Audytu Pekao Banku Hipotecznego S.A.

Zobacz debaty:

Janina Harasim
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie