Ludwik Sobolewski

Prezes Zarządu Better Europe EuSEF ASI, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. w latach 2006-2013
Ludwik Sobolewski
Better Europe EuSEF ASI

bio

Ludwik Sobolewski, doktor nauk prawnych, adwokat, menedżer instytucji finansowych i ekspert rynków kapitałowych. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego i studia doktoranckie w zakresie historii prawa, ekonomii i filozofii na Universite Pantheon Assass (Paris II). Pracował w Uniwersytecie Jagiellońskim, w Urzędzie Rady Ministrów, jako dyrektor jednego z departamentów URM, a następnie, w roku 1994, został wiceprezesem Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych SA. W roku 2006 wygrał konkurs na stanowisko prezesa zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (i ponownie w roku 2010) i pełnił tę funkcję do roku 2013. W r. 2013 wybrany na stanowisko prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Bukareszcie (BVB), w kadencji 2013-2017. W latach 2015-2016 przewodniczący rady dyrektorów narodowego operatora usług pocztowych w Rumunii (Posta Romana). W przeszłości i obecnie członek rad nadzorczych przedsiębiorstw, w tym notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i na London Stock Exchange, a także spółek niepublicznych. Partner w warszawskiej kancelarii prawnej SKDG. Współzałożyciel i partner firmy doradztwa finansowego i relacji inwestorskich QualiaAdVisory. Prezes zarządu Better Europe EuSEF ASI SA, alternatywnej spółki inwestycyjnej wpisanej do rejestru KNF w lutym 2024 r. Stały felietonista Gazety Giełdy i Inwestorów Parkiet oraz Interia.pl, współautor i współprowadzący cotygodniowych audycji: „Świat do Odczytu” w telewizji Biznes24 oraz „Rynki na Papierze” w Telewizji Biznesowej.

Ludwik Sobolewski
Better Europe EuSEF ASI

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie