Maciej Cygler

ekspert i członek zespołu Centrum Analiz Klimatyczno-Energetycznych (CAKE/KOBiZE)
Maciej Cygler
Centrum Analiz Klimatyczno-Energetycznych (CAKE/KOBiZE)

bio

Ekspert w Centrum Analiz Klimatyczno-Energetycznych (CAKE) działającym w Krajowym Ośrodku Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE). Z zespołem CAKE jest współautorem wielu zaawansowanych analiz skutków gospodarczych polityki klimatycznej, wykorzystywanych w realizacji polityki oraz wnoszących istotny wkład w rozwój modelowych narzędzi analitycznych. Członek delegacji Polski i UE na konferencjach stron konwencji klimatycznej (COP). Wykładowca w Instytucie Ekonomii Międzynarodowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W SGH pionier we wprowadzaniu przedmiotów związanych z ekonomią środowiska i zasobów naturalnych, zrównoważonym rozwojem i polityką klimatyczną, obecnie ich koordynator i wykładowca. We współpracy z partnerami z uczelni zrzeszonych w CEMS wprowadził na SGH i realizuje unikalny w swojej formie przedmiot Climate Change Policy and Model UNFCCC (nagroda Outstanding Contribution to the CEMS MIM Programme oraz uznanie sekretariatu Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych ws. Zmian Klimatu (UNFCCC). Zajmuje się ekonomią środowiska i zasobów naturalnych, ekonomiczną analizą polityki środowiskowej i klimatycznej, analizą kosztów i korzyści oraz zrównoważonym rozwojem. Zdobywał doświadczenie na uczelniach zagranicznych (University of Minnesota. H.Humphrey Institute of Public Affairs, University of Portsmouth, University of Washington). Przewodniczący Rady Fundacji Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych, członek EAERE oraz PSEŚiZN.

Maciej Cygler
Centrum Analiz Klimatyczno-Energetycznych (CAKE/KOBiZE)

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie