Maciej Mataczyński

adwokat partner zarządzający SMM Legal
Maciej Mataczyński
SMM Legal

bio

Założyciel i Partner Zarządzający kancelarii SMM Legal Maciak Mataczyński Czech sp.k. oraz Profesor Nadzwyczajny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doświadczony jako niezależny członek Rad Nadzorczych. Wielokrotnie otrzymał indywidualne wyróżnienie w międzynarodowym rankingu prawniczym The Legal 500. Specjalizuje się w prawie spółek handlowych i prawie rynku kapitałowego.

Kieruje zespołem odpowiedzialnym za fuzję PKN Orlen S.A. z Grupą LOTOS S.A. Aktywnie uczestniczył w pracach związanych z otrzymaniem zgody Komisji Europejskiej na tę koncentrację.

Jego dorobek naukowy obejmuje ponad 70 publikacji w renomowanych wydawnictwach krajowych i zagranicznych. Jest współautorem m.in. komentarzy prawniczych do kodeksu spółek handlowych, kodeksu cywilnego, Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej ustawy o kontroli niektórych inwestycji i głównych ustaw rynku kapitałowego.

Zobacz debaty:

Maciej Mataczyński
SMM Legal

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF 2022
Partnerzy EKF 2022
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Honorowi EKF 2022
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Akademiccy EKF 2022
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Akademii EKF 2022
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF 2022
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni partnerzy medialni EKF 2022
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni EKF 2022
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy5 - 7 czerwca 2023

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie