Marcin Kosiński

Prezes Zarządu, PKO Finat
Marcin Kosiński
PKO Finat

bio

 

Doświadczony zarządzający, z silnymi kompetencjami na stanowiskach kierowniczych w instytucjach finansowych oraz w podmiotach wspierających je operacyjnie.

W latach 2017 – 2024 roku wspierał w roli zarządczej spółki z sektora fintech i IT. Doradzał powstającym i rozwijającym się firmom w opracowywaniu modeli operacyjnych i biznesowych. Konsultant dla inwestorów międzynarodowych zgłaszających chęć wejścia na rynek polski z usługami finansowymi.

Przez 12 lat do 2017 roku pełnił role zarządcze oraz operacyjne, w tym funkcję Wiceprezesa Zarządu PKO Finat. Był jednym z głównych twórców systemu informatycznego agenta transferowego, który stanowi trzon operacyjny PKO Finat obsługując największe TFI w Polsce. Program otrzymał nagrodę za najlepszy system transakcyjny w Polsce w 2009 roku przyznawany przez Gazetę Bankową.

Wcześniej, związany był również z Citigroup oraz UBS jako nadzorujący procesy operacyjne i przepływy pieniężne w spółkach pełniących funkcje agenta transferowego dla największych TFI na rynku polskim oraz funduszy inwestycyjnych w Luksemburgu.

Jako menadżer poszukujące optymalnych i efektywnych rozwiązań wykraczających ponad status quo.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Handlu i Prawa o kierunku Bankowość oraz Zarządzania Finansami Przedsiębiorstw oraz ICAN Strategic Leadership Academy™

 

Marcin Kosiński
PKO Finat

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie