Marcus Bernhard Heinz

Przedstawiciel Banku Światowego na Polskę i kraje bałtyckie
Marcus Bernhard Heinz

bio

Marcus Heinz jest przedstawicielem Banku Światowego na Polskę i kraje bałtyckie. W ramach tej funkcji nadzoruje projekty inwestycyjne oraz doradcze Banku w tych krajach.

Rozpoczął pracę w Banku Światowym w 2011 r. Dotychczas zajmował się regionem Europy Południowej i Rosją.

Wcześniej był dyrektorem ds. międzynarodowych instytucji finansowych w austriackim Ministerstwie Finansów. Zarządzał wówczas współpracą Austrii z multilateralnymi bankami rozwoju, w tym pełnił funkcję zastępcy ds. uzupełniania funduszy Międzynarodowego Stowarzyszenia Rozwoju (IDA), Afrykańskiego Funduszu Rozwoju oraz Azjatyckiego Funduszu Rozwoju. Kierował również zespołem ds. utworzenia Banku Rozwoju Austrii.

Od 2001 r. do 2004 r. Marcus Heinz był przedstawicielem Austrii w radzie Azjatyckiego Banku Rozwoju, a od 2004 r. do 2009 r. pełnił funkcję zastępcy gubernatora tej rady. Wcześniej pracował w departamencie budżetu austriackiego Ministerstwa Finansów, gdzie zajmował się pomocą publiczną i europejskimi funduszami strukturalnymi.

Na początku swojej kariery wykładał prawo karne na Uniwersytecie Wiedeńskim, specjalizował się w prawie postępowania karnego.

Marcus Heinz jest doktorem prawa na Uniwersytecie Wiedeńskim. Studiował też polityki publiczne na Uniwersytecie Princeton.

Zobacz debaty:

Marcus Bernhard Heinz
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główny Partner Medialny
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie