Michał Macierzyński

Dyrektor Departamentu Usług Cyfrowych, PKO Bank Polski
Michał Macierzyński
PKO Bank Polski

bio

Doktor nauk ekonomicznych, dyrektor Departamentu Usług Cyfrowych w PKO Banku Polskim.

Z PKO Bankiem Polskim związany od maja 2010 roku, kiedy objął stanowisko Dyrektora Biura Innowacji. W tym czasie odpowiadał m.in. za rewitalizację Szkolnych Kas Oszczędności – najstarszego i największego programu edukacji finansowej w Polsce oraz wprowadzenie na rynek pierwszego w Polsce konta dla dzieci poniżej lat 13. Był odpowiedzialny za koncepcję i uruchomienie projektu stworzenia aplikacji płatności mobilnych i bankowości mobilnej IKO. Od lipca 2014 roku jako zastępca Dyrektora Centrum Bankowości Mobilnej i Internetowej odpowiadał za projekt rozwoju usług i sprzedaży w kanale mobilnym oraz rozwój usług eAdministracji i eTożsamości. Od marca 2018 roku jako Dyrektor Departamentu Usług Cyfrowych odpowiada za sprzedaż i rozwój kanałów cyfrowych PKO Banku Polskiego, usług dodanych oraz usług zdalnego potwierdzania tożsamości.

Był adiunktem w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Do maja 2010 analityk w firmie Bankier.pl SA, inicjator i współzałożyciel, a także wiceprezes Związku Firm Doradztwa Finansowego. Założyciel i wieloletni redaktor naczelny serwisu finansowego PRNews.pl i Przeglądu Finansowego Bankier.pl.

Laureat Nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka w 2007 roku. Dziennikarz Roku 2008 wg Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy ZBP. W 2016 roku w uznaniu szczególnych zasług w budowie i rozwoju sektora bankowego otrzymał od Związku Banków Polskich medal Mikołaja Kopernika. Za wkład w rozwój i propagowanie bezpiecznych i wiarygodnych rozwiązań w systemie bankowości zdalnej oraz elektronicznych sposobów weryfikacji tożsamości otrzymał nagrodę specjalną imienia prof. Remigiusza Kaszubskiego za rok 2019. Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 4 VI 2019 odznaczony za zasługi w działalności społecznej, za wkład w rozwój bankowości Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Autor książki „Public relations w bankach wirtualnych” oraz licznych artykułów naukowych i publicystycznych. Prelegent na wielu konferencjach naukowych i branżowych.

Michał Macierzyński
PKO Bank Polski

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie