Michał Mostowik

Managing Associate, Deloitte Legal
Michał Mostowik
Deloitte Legal

bio

Michał jest adwokatem, Managing Associate w zespole doradztwa regulacyjnego dla sektora finansowego i FinTech. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze instytucji finansowych, firm technologicznych oraz dostawców infrastruktury sektora finansowego. Specjalizuje się w prawie rynków finansowych, nowych technologii i regulacjach dotyczących danych.

Wspierał klientów przy wdrażaniu oraz audytowaniu innowacyjnych rozwiązań i kluczowych regulacji (w tym PSD2, GDPR, AML). Doradzał instytucjom finansowym w relacjach z nadzorcami (KNF, NBP, UODO i UOKIK) oraz w sprawach regulacyjnych, w szczególności w obszarze usług płatniczych (w tym zasad organizacji kartowych), kredytowych, bankowości elektronicznej, outsourcingu i ochrony danych. Kierował projektami z obszaru open bankingu, biometrii w sektorze finansowym, data governance, tożsamości elektronicznej i działalności transgranicznej. Jest wiceliderem podgrupy ds. ram polityki w ramach Grupy Roboczej ds. AI przy Ministerstwie Cyfryzacji.

Michał jest doktorem prawa (Uniwersytet Jagielloński), ukończył program Certificate in American Law na UC Berkeley oraz szkołę prawa niemieckiego. Otrzymał wyróżnienia w międzynarodowym rankingu The Legal 500 EMEA w kategoriach Telekomunikacja, Media i Technologie (2021, 2022) oraz Bankowość i Finanse (2022) jako „znakomity prawnik technologiczny z dużym doświadczeniem w doradztwie w kwestiach bankowości elektronicznej”.

Zobacz debaty:

Michał Mostowik
Deloitte Legal

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie