Oldřich Dědek

Board Member, Czech National Bank
Oldřich Dědek
Czech National Bank

bio

Urodzony 26 listopada 1953 w Chlumcu nad Cidlinou. Po ukończeniu Uniwersytetu Ekonomicznego w Pradze w 1978 roku wstąpił do Instytutu Ekonomii Czechosłowackiej Akademii Nauk, gdzie pracował jako naukowiec do 1992 roku. Następnie rozpoczął pracę w Państwowym Banku Czechosłowacji jako zastępca dyrektora Instytutu Ekonomicznego . W latach 1996-1998 pracował jako doradca gubernatora CNB oraz jako doradca premiera Republiki Czeskiej. W latach 1999-2005 pełnił funkcję wicegubernatora CNB, z którą związane było stanowisko zastępcy gubernatora w Banku Światowym. Od czerwca 2005 prowadzi wykłady z rynków finansowych, finansów przedsiębiorstw i europejskiej integracji gospodarczej w Instytucie Studiów Ekonomicznych Uniwersytetu Karola. Jest kierownikiem Katedry Makroekonomii i Ekonometrii oraz odpowiada za studia magisterskie z ekonomii. W marcu 2007 został mianowany koordynatorem krajowym ds. wprowadzenia euro w Czechach. W 2012 roku otrzymał tytuł profesora teorii ekonomii. Ukończył studia w London School of Economics, University of Warwick oraz Federal Reserve Bank of Kansas City.
Od 13 lutego 2017 r. jest członkiem Rady Bankowej Czeskiego Banku Narodowego.

Zobacz debaty:

Oldřich Dědek
Czech National Bank
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główny Partner Medialny
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie