Paweł Jakubik

Członek Rady Programowej EKF
Paweł Jakubik
Członek Rady Programowej EKF

bio

Odpowiedzialny za wzmocnienie sprzedaży nowych projektów orz rozwój biznesu. Nakierowany na wykreowanie i doprowadzenie do uruchomienia największych, a także najciekawszych projektów transformacji cyfrowej oraz nowoczesnych wdrożeń, między innymi Gen AI, Cloud, Cyber, Low Code, Data Analytics, SAP, hiperpersonalizacji czy innowacji wokół AML i Risk Management. Ekspert od cloud computing oraz ambasador cyfrowych zmian.
W swojej pracy łączy ludzi, ich zainteresowania i biznesy.
Swoje 30-letnie doświadczenie zawodowe rozwijał w dwóch obszarach: sprzedaży oraz rozwoju technologii. Przez pierwsze kilkanaście lat kariery organizował, a także prowadził sieci sprzedaży, działy szkoleń i marketingu w sektorze finansowym. W 2009 roku dołączył do Microsoftu gdzie pełnił funkcje członka zarządu polskiej filii Microsoftu i dyrektora ds. transformacji cyfrowej w chmurze. W tej roli, przez ostatnie sześć lat budował tzw. Polską Dolinę Cyfrową, czyli wieloletni, wart 1 miliard dolarów program zmierzający do podnoszenia kompetencji cyfrowych na polskim rynku pracy. Jego istotnym elementem było otwarcie w 2023 roku regionu Microsoft Azure Poland Central.
Od ponad 10 lat Paweł angażuje się także w mentoring talentów z sektora nowoczesnych technologii, uczestnicząc w programach Vital Voices Chapter Poland i FutureUP by BNP Paribas Polska.
Czynnie zaangażowany w akcję Wspieram Feminatywy, która walczy ze stereotypami i wyrównuje szanse między płciami. Laureat nagrody Male Champion of Change Fundacji Sukces Pisany Szminką.

Paweł Jakubik
Członek Rady Programowej EKF

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie