Piotr Tomaszewski

Prezes Zarządu, Bankowy Fundusz Gwarancyjny
Piotr Tomaszewski
Bankowy Fundusz Gwarancyjny

bio

Piotr Tomaszewski 9 marca 2020 r. został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Odpowiada za funkcjonowanie Funduszu jako całości. Nadzoruje Departament Planowania Przymusowej Restrukturyzacji, Departament Przymusowej Restrukturyzacji, Departament Kadr, Biuro Zarządu oraz Biuro Audytu Wewnętrznego. Jest też przedstawicielem BFG w Komisji Nadzoru Finansowego, a także członkiem Executive Committee w International Association of Deposit Insurers (IADI).

W czasie kadencji Piotra Tomaszewskiego w BFG, Fundusz przeprowadził przymusowe restrukturyzacje Idea Bank S.A. oraz BS w Przemkowie, sfinalizował przymusową restrukturyzacje PBS w Sanoku oraz rozpoczął przymusową restrukturyzacje Getin Noble Bank S.A.

Piotr Tomaszewski jest związany z bankowością od 1992 r. Początkowo pracował w Banku Ochrony Środowiska, a od 1999 r. w BZ WBK (później Santander Bank Polska), gdzie pełnił funkcje dyrektorskie. Uczestniczył w procesach fuzji Banku Zachodniego SA z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym SA, Banku Zachodniego WBK SA z Kredyt Bankiem SA, a także w projektach M&A w zakresie działalności maklerskiej i inwestycyjnej.

Zarządzał obszarem Bancassurance i Produktów Inwestycyjnych w strukturze banku, a także projektami w zakresie bankowości przedsiębiorstw we współpracy z Allied Irish Banks. Był także członkiem rad nadzorczych spółek PROBUD S.A. oraz MORPOL S.A. Uczestniczył we wprowadzaniu tej drugiej spółki na giełdę w Oslo.

W 2017 r. został Dyrektorem Santander Biura Maklerskiego, a od 2016 r. zasiadał w Radzie Nadzorczej Santander TFI. W 2019 r. dołączył do Rady Izby Domów Maklerskich.

Ukończył studia w zakresie handlu zagranicznego na Uniwersytecie Gdańskim. Uczestniczył też w programach menadżerskich dla najwyższej kadry kierowniczej Santandera – Advance Leadership Programme w ICAN Institute przy wydawnictwie Harvard Business Review, a także Santander Escuela w Madrycie.

Zobacz debaty:

Piotr Tomaszewski
Bankowy Fundusz Gwarancyjny

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główny Partner Medialny
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie