Wojciech Kowalczyk

Prezes Zarządu, Grupa Boryszew
Wojciech Kowalczyk
Grupa Boryszew

bio

Wojciech Kowalczyk od maja 2021 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Grupy Boryszew, wcześniej zajmował stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki.
Wojciech Kowalczyk w latach 2017–2020 był wiceprezesem zarządu ds. inwestycji kapitałowych PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Do 2017 roku zajmował stanowiska w polskim rządzie jako wiceminister energii (2016-2017), wiceminister skarbu państwa (2014, 2015-2016), wiceminister gospodarki (2014-2015) oraz wiceminister finansów (2012-2014).
W 2010 roku Wojciech Kowalczyk objął stanowisko dyrektora Banku Gospodarstwa Krajowego odpowiedzialnego za pion sprzedaży i rynków finansowych, w tym samym roku przeszedł na stanowisko wiceprezesa zarządu tej instytucji. W latach 1995 – 2001 pracował w Banku Handlowym, następnie był dyrektorem rynku papierów dłużnych w Merrill Lynch International w Londynie. Wojciech Kowalczyk jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Wojciech Kowalczyk
Grupa Boryszew
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie