Lucyna Stańczak-Wuczyńska

Chairwoman of the Supervisory Board of BNP Paribas Bank Polska S.A.
Lucyna Stańczak-Wuczyńska
BNP Paribas Bank Polska S.A.

bio

Lucyna Stańczak-Wuczyńska jest absolwentką Wydziału Finansów i Statystyki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Advanced European Studies w College of Europe w Brugii (Belgia).

Przez niemal trzy dekady kariery zawodowej związana jest z bankowością. W IBP Bank S.A. zajmowała się bankowością korporacyjną a następnie w Credit Lyonnais Bank Polska corporate finance. W 1997 r. została Vice President ds. Finansowania Strukturalnego w ABN Amro Bank Polska.

Od 2000 r. L.Stańczak-Wuczyńska pracowała w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju, początkowo jako Associate Director odpowiedzialna za inwestycje w sektorze energetycznym i infrastrukturalnym, a od 2008 r. jako Country Director EBOR w Polsce. W latach 2014-2020 pełniła funkcję Dyrektora Regionalnego EU- Banks, Financial Institutions w Londynie, zajmując się sektorem finansowym w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej oraz portfelami: dłużnym i akcyjnym o wartości ponad 4 mld EUR.

L.Stańczak-Wuczyńska pełniła szereg funkcji w zakresie ładu korporacyjnego. Była dyrektorem niewykonawczym lub obserwatorem w licznych radach nadzorczych, w tym członkinią komitetów audytu i ryzyka w Polkomtel Sp. z o.o., Alior Bank S.A., Polskie Inwestycje Rozwojowe, oraz członkinią Rady Doradczej funduszy Private Equity, Concordia 21., Actis Emerging Market, czy Pollen Street Captial w Londynie. Obecnie jest również dyrektorem niewykonawczym w Banca Transylvania, największego banku notowanego na giełdzie papierów wartościowych w Bukareszcie.

W maju 2021 roku L.Stańczak-Wuczyńska została powołana na Przewodniczącą Rady Chapter Zero Poland w ramach Climate Governance Initiative (CGI) powołanej przez World Economic Forum, skupiającej członków, członkinie rad nadzorczych oraz prezesów i prezeski najważniejszych spółek wokół agendy zmian klimatycznych. W 2023 roku przejęła kierownictwo nad CGI Finance HUB.

Od 2021 roku L. Stańczak-Wuczyńska jest Przewodniczącą Rady Nadzorczej BNP Paribas Bank Polska.

Lucyna Stańczak-Wuczyńska
BNP Paribas Bank Polska S.A.

See related

Wybierz wydarzenie
European Financial Congress2-4 June 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Search on the site

Cancel search