Działania EKF obejmują organizowanie kongresów, opracowywanie rekomendacji, stanowisk polskich ekspertów w międzynarodowych konsultacjach, publikacji książkowych, prognoz ekonomicznych i technologicznych oraz ratingu relacji inwestorskich.
Kwadrans z EKF – Przemysław Szczygielski oraz Marek Lusztyn
Kwadrans z EKF – Przemysław Szczygielski oraz Marek Lusztyn
Rozwiń pełny opisUkryj opisZarządzanie ryzykiem i kapitałem w bankach
Zarządzanie ryzykiem i kapitałem w bankach
Specjalistyczne Seminarium gromadzące przedstawicieli kierownictwa banków, odpowiadających za obszar zarządzania ryzykiem, kapitałem i płynnością oraz regulatorów i ekspertów akademickich.
Rozwiń pełny opisUkryj opisDebata: Polska w Chmurze. Czy jesteśmy skazani aby być w ogonie Europy?
Debata: Polska w Chmurze. Czy jesteśmy skazani aby być w ogonie Europy?
Rozwiń pełny opisUkryj opisDebata KOF: Zmiany klimatu, jak ująć w sprawozdawczości finansowej.
Debata KOF: Zmiany klimatu, jak ująć w sprawozdawczości finansowej.
Rozbudowane ujawnienia w sprawozdawczości finansowej w zakresie zmiany klimatu są już faktem. W maju 2020 r, zaczęły obowiązywać regulacje Europejskiego Banku Centralnego, w marcu 2021 r. wejdzie w życie Rozporządzenie w sprawie ujawniania informacji związanych ze zrównoważonym rozwojem w sektorze usług finansowych, a od czerwca 2022 r. ujawnienia dotyczące ryzyka ESG staną się częścią CRR 2 w ramach ujawnień tzw. III filara
Debata KOF: MREL (minimum requirement for own funds and eligible liabilities) -pytania i obawy
Debata KOF: MREL (minimum requirement for own funds and eligible liabilities) -pytania i obawy
Struktura bilansu w polskich bankach to po stronie pasywów depozyty a vista i fundusze własne a po stronie aktywów dominują płynne papiery wartościowe Skarbu Państwa i kredyty, głownie długoterminowe. Taka struktura nie sprzyja zasadom odpowiedzialnego rozwoju. Malejąca rentowność polskich banków przy obciążeniach podatkowych i regulacyjnych może rodzić moral hazard. Wprowadzenie obowiązku utrzymania MREL nie zwiększa stabilności banków, zwłaszcza że występują łącznie: niski poziom stóp procentowych i wysokie obciążenia podatkowe sektora.
Debata KOF: Zmiany klimatu wpływ na ryzyko kredytowe i wymogi kapitałowe.
Debata KOF: Zmiany klimatu wpływ na ryzyko kredytowe i wymogi kapitałowe.
Gospodarcze i społeczne skutki pandemii oraz nacisk jaki kładą kraje Unii Europejskiej na kwestie ESG z pewnością pogłębią znaczenie zrównoważonego rozwoju w gospodarce, w tym w szczególności w instytucjach finansowych.
Europejski Kongres Finansowy
Europejski Kongres Finansowy
EKF to niezależny think tank koncentrujący się na tematyce gospodarczo-finansowej.
Rozwiń pełny opisUkryj opisSamorządowy Kongres Finansowy
Samorządowy Kongres Finansowy
Kongres będzie swoistym forum dyskusyjnym przedstawicieli samorządów, administracji publicznej i rządu oraz menedżerów sektora prywatnego, którzy porozmawiają na temat regulacji, dobrych praktyk oraz przyszłościowych projektów zmieniających samorządowe ekosystemy społeczno-gospodarcze biorąc pod uwagę przede wszystkim obszar gospodarki finansowej miast.
Rozwiń pełny opisUkryj opis