Napływ milionów osób uciekających przed wojną w Ukrainie, wywołany agresją Rosji, spotkał się w Polsce z bezprecedensowym, oddolnym ruchem spontanicznego, społecznego wsparcia. Pozwoliło to zaaklimatyzować się w naszym kraju głównie matkom z dziećmi, które opuściły Ukrainę, dostarczając jednocześnie walczącym o przetrwanie swojego kraju poczucia, że ich bliscy są bezpieczni daleko od linii frontu.

W niesienie pomocy zaangażowani są czterej główni interesariusze, tworzący sieć wsparcia. Są to organizacje pozarządowe, oddolne inicjatywy społeczeństwa obywatelskiego, samorządy oraz instytucje rządowe. Skutki napływu osób z Ukrainy, ich integrację oraz scenariusze rozwoju sytuacji w różnych aspektach działania państwa będzie prezentował raport „Gościnna Polska 2022+”. Podczas debaty przedstawimy założenia dokumentu, którego opublikowanie zostało zaplanowane na drugą połowę czerwca 2022 roku.

Raport przygotowuje Fundacja WiseEuropa we współpracy z szerokim zespołem badaczy m.in. z Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej czy Uniwersytetu SWPS. Dokument skupia się na działaniach przeprowadzających Polskę oraz przebywających u nas obywateli Ukrainy przez proces „miękkiej integracji” i budowę fundamentów ich „twardej integracji” w przyszłości. Zawiera propozycje działań, które z jednej strony włączą osoby uciekające przed wojną w Ukrainie w codzienne życie polskiego społeczeństwa w krótkiej perspektywie czasowej, a z drugiej pozostawią im pełną swobodę w zakresie decyzji co do miejsca, w którym będą chcieli funkcjonować po zakończeniu wojny.

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie