Po pięciu kwartałach spadków I kwartał 2023 roku przyniósł w końcu wzrost liczby i wartości udzielonych kredytów mieszkaniowych w Polsce – banki udzieliły 21,9 tys. kredytów, czyli o 16 proc. więcej niż w czwartym kwartale 2022 roku. Wzrosła też liczba transakcji na rynku oraz średnie ceny oferowanych mieszkań.

Skala kredytowania hipotecznego nadal pozostaje jednak na bardzo niskim poziomie, chociaż branża liczy, że wyraźną poprawę przyniesie uchwalony przez Sejm program „Bezpieczny kredyt 2 proc.”.  Czy te nadzieje się spełnią? Czy nabywcy nieruchomości wrócą na rynek pomimo oznak spowolnienia gospodarczego? Czy wzrośnie podaż, a wraz z nią dostępność lokali w atrakcyjnych lokalizacjach i cenach? Które segmenty rynku nieruchomości mają szansę zanotować najmocniejsze odbicie? Czy warto inwestować w nieruchomości? Czy po pandemii gospodarka i regulacje prawne pozwalają deweloperom prowadzić rentowny biznes?

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie