Adam Puchalski

Counsel w departamencie regulacyjnym, Rymarz Zdort Maruta
Adam Puchalski
Rymarz Zdort Maruta

bio

Dr Adam Puchalski, radca prawny oraz counsel w departamencie korporacyjnym kancelarii Rymarz Zdort Maruta.

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w 2009 roku. Jest również absolwentem Centrum Prawa Amerykańskiego organizowanego przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z University of Florida Levin College of Law. Podczas studiów uczestniczył w programie wymiany studentów prawa realizowanym na Uniwersytecie Kopenhaskim, a także trzykrotnie został laureatem stypendium za osiągnięcia naukowe przyznawanego przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zdobył również wyróżnienie w konkursie na najlepszą pracę magisterską z dziedziny prawa handlowego, organizowanym przez Wolters Kluwer i Przegląd Prawa Handlowego (PPH). Ponadto w roku 2008 uzyskał stopień magistra w dziedzinie stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim (na podstawie pracy naukowej na temat “kolorowych” rewolucji demokratycznych, w tym rewolucji w Ukrainie), a w roku 2010 ukończył studia podyplomowe w dziedzinie prawa rynków kapitałowych, organizowane przez Wydział Prawa i Administracji tejże uczelni. W roku 2015 uzyskał stopień doktora w dziedzinie prawa handlowego, przyznany przez Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Współpracę z kancelarią Rymarz Zdort Maruta (wcześniej Weil, Gotshal & Manges – Paweł Rymarz sp.k. a następnie Rymarz Zdort), rozpoczął w 2022 roku. Wcześniej pracował przez dziesięć lat dla wiodącej międzynarodowej kancelarii prawnej, a przez cztery lata piastował wyższe stanowiska kierownicze w jednym z największych polskich banków.

Specjalizuje się w prawie gospodarczym, prawie udziałowych i dłużnych rynków kapitałowych, transakcjach fuzji i przejęć oraz kwestiach regulacyjnych dotyczących sektora finansowego. Doradzał przy największych i najbardziej złożonych transakcjach fuzji i przejęć w polskim sektorze bankowym. Obsługiwał wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji spółek giełdowych, łączenia, podziały i badania due diligence różnych podmiotów. Ponadto uczestniczył w największych i najbardziej prestiżowych pierwszych i wtórnych ofertach publicznych akcji, emisjach akcji z zachowaniem prawa poboru oraz ofertach publicznych obligacji. Doradzał różnym instytucjom w kwestiach regulacyjnych i postępowaniach przed Komisją Nadzoru Finansowego. Ponadto jego doświadczenie obejmuje kwestie ładu korporacyjnego oraz obowiązki informacyjne spółek giełdowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Jest autorem szeregu publikacji, w tym pierwszej w Polsce monografii na temat wezwań do zapisywania się na sprzedaż akcji spółek publicznych, opublikowanej przez wydawnictwo C.H. Beck.

W roku 2017 Adam Puchalski został nominowany w prestiżowym konkursie Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i wydawnictwo Wolters Kluwer. W roku 2019 znalazł się w rankingu The Legal 500 GC Powerlist: Europa Środkowo-Wschodnia, poświęconym wiodącym i najbardziej innowacyjnym prawnikom wewnętrznym tego regionu.

Adam Puchalski
Rymarz Zdort Maruta

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie