Aleksandra Kowalik

Studentka, Uniwersytet Warszawski, autorka eseju pt. "Czy o kolejkach w urzędzie będziemy już tylko opowiadać swoim dzieciom? Czyli o e-administracji w dobie COVID-19."
Aleksandra Kowalik
Uniwersytet Warszawski

bio

Aleksandra Kowalik swoją edukację rozpoczęła w inny sposób niż większość jej rówieśników. Po nieudanym pierwszym wyborze studiów rozpoczęła pracę w korporacji, szukając pomysłu na siebie oraz tego, co naprawdę jest jej pasją. Utwierdzając się w przekonaniu, że są nimi finanse wróciła na Uniwersytet Warszawski, gdzie obecnie jest studentką na kierunku Finanse, Rachunkowość i Ubezpieczenia. Ze względu na jej zainteresowanie wykorzystaniem nowych technologii w bankowości po roku rozpoczęła studia na kierunku Kognitywistyka, aby łączyć znajomość sztucznej inteligencji oraz sieci neuronowych z finansami. Zawodowo jest związana z obszarem Financial Crime. Posiada ponad pięcioletnie doświadczenie zarówno jako analityk compliance, project manager, team leader zespołów przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy jak i ekspert i doradca w zakresie Financial Crime.
Swoją karierę zawodową rozpoczęła w roku 2013 pracując w firmie MoneyGram jako analityk Compliace będąc tam odpowiedzialna za zapewnienie działania firmy zgodnie ze wszystkimi wymogami prawnymi i regulacyjnymi oraz wszystkimi standardami grupowymi dotyczącymi prania pieniędzy, przeciwdziałania finansowaniu terroryzmu (AML) i zapobieganie oszustwom.
Obecnie Aleksandra pracuje w EY Business Advisory jako Konsultant w zespole Risk będąc odpowiedzialna za pomoc klientom (bankom oraz instytucjom finansowym takim jak: ING Bank Śląski, BNP Paribas, Euroclear) we wdrożeniu FinCrime. Aleksandra projektuje i usprawnia ich operacje zgodności i wydajność pracy, jest odpowiedzialna za wspieranie klientów w dostosowywaniu ich programu do ustawodawstwa AML, przygotowanie rekomendacji dotyczących niezbędnych zmian w systemach IT uzupełniających luki prawne.

Aleksandra Kowalik
Uniwersytet Warszawski
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie