Andrzej Klesyk

Managing Partner, Cornerstone Partners
Andrzej Klesyk
Cornerstone Partners

bio

Jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie (1983). Ukończył następnie ekonomię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studia MBA w Harvard Business School (jako jeden z pierwszych Polaków).
W latach 1989–1990 pracował w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych, a następnie w różnych firmach w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Współtworzył Handlobank i Inteligo. W latach 1993–2000 pracował w firmie doradczej McKinsey & Company w Londynie, później przez ponad cztery lata był partnerem w Boston Consulting Group.
Dwukrotnie wygrał konkurs na prezesa zarządu PKO BP, ale nie został powołany na to stanowisko. W 2007 objął funkcję prezesa zarządu PZU. W 2010 powołany przez premiera Donalda Tuska w skład Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów.
W 2010, za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju rynku ubezpieczeniowego w Polsce, odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2015, za wybitne zasługi w działalności na rzecz wspierania oraz promowania polskiej kultury i dziedzictwa narodowego, Krzyżem Oficerskim tego orderu.

Zobacz debaty:

Andrzej Klesyk
Cornerstone Partners

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie