Andrzej Wojtyna

Profesor, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Andrzej Wojtyna
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

bio

Pracownik, a w latach 1992-2016 kierownik Katedry Makroekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W latach 1992-2003 pracownik INE PAN.
Członek Rady Polityki Pieniężnej (w latach 2004-2010), Członek Rady Strategii Społeczno-Gospodarczej przy Radzie Ministrów (1994-2003).
Członek Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN (od 1994 r.), członek Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów (od 2003 r.). W latach 2011-2014 członek rady nadzorczej BNP Paribas Polska.
Jest autorem licznych publikacji w polskich i zagranicznych wydawnictwach ekonomicznych, m.in. „Nowoczesne państwo kapitalistyczne a gospodarka. Teoria i praktyka” (PWN, 1990), „Szkice o niezależności banku centralnego” (PWN, 1998), „Ewolucja keynesizmu a główny nurt ekonomii” (PWN, 2000), „Szkice o polityce pieniężnej” (PWN, 2004). Współautor i redaktor naukowy dziewięciu monografii poświęconych problemom gospodarczym krajów na średnim poziomie rozwoju wydanych przez PWE i PWN w latach 2008-2018. Przebywał na dłuższych stypendiach zagranicznych m.in. w Cambridge University oraz Stanford University.

Andrzej Wojtyna
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główny Partner Medialny
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie