Artur Maliszewski

Prezes Zarzadu, TU Europa
Artur Maliszewski
TU Europa

bio

Artur Maliszewski od 2022 roku jest prezesem grupy Europa Ubezpieczenia. Karierę zawodową rozpoczął ponad 30-lat temu w Raiffeisen Bank Polska. W 2001 roku został powołany do zarządu banku, w którym odpowiadał za bankowość detaliczną oraz segment małych i średnich przedsiębiorstw. W 2008 roku dołączył do Alior Banku jako wiceprezes odpowiedzialny m.in. za bankowość korporacyjną i MSP. W latach 2014-2017 pełnił funkcję prezesa Nordea Powszechne Towarzystwo Emerytalne. Od lipca 2017 roku był szefem grupy AXA w Polsce. Pod jego kierownictwem AXA przeszła transformację, której efektem był wzrost rentowności, koncentracja na rozwoju kluczowych linii biznesowych oraz digitalizacji. Pod koniec 2020 roku polskie spółki AXA wraz z aktywami w regionie zostały sprzedane za kwotę ponad 1 miliarda euro.

Artur Maliszewski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i studiów podyplomowych na kierunku bankowość. Ukończył kursy menedżerskie w INSEAD Fontainebleau i Darden Business School.

Zobacz debaty:

Artur Maliszewski
TU Europa

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie