Bohdan Wyżnikiewicz

Prezes Zarządu Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych
Bohdan Wyżnikiewicz
Instytut Prognoz i Analiz Gospodarczych

bio

Bohdan Wyżnikiewicz jest ekonomistą i statystykiem, absolwentem Szkoły Głównej Handlowej (wówczas SGPiS). Doktoryzował się na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, studiował w Stanach Zjednoczonych jako stypendysta Fulbrighta. W latach 1991-1992 pełnił funkcję prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Pracował w Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ, był konsultantem w Banku Światowym oraz członkiem komitetu doradczego CEIES w Eurostacie. Kierował zespołami badawczymi w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN i w think tankach, od 2017 roku pełni funkcję prezesa Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych Fundacja Naukowa. Prowadził autorskie wykłady na Uniwersytetach Warszawskim i Gdańskim, w SGH, w Collegium Civitas i w innych uczelniach krajowych. Jest aktywnym publicystą dziennika Rzeczpospolita i komentatorem ekonomicznym w mediach elektronicznych. Od 2010 roku jest członkiem Komitetu Prognoz Polska 2000 Plus przy Prezydium PAN oraz Naukowej Rady Statystycznej przy Prezesie GUS. Jego zainteresowania zawodowe koncentrują się na ekonomii stosowanej.

Bohdan Wyżnikiewicz
Instytut Prognoz i Analiz Gospodarczych
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie