Dan Breznitz

Professor and Munk Chair of Innovation Studies, University of Toronto
Dan Breznitz
Uniwersytet Toronto

bio

Profesor Dan Breznitz to światowej sławy ekspert w dziedzinie polityki innowacyjności, a zwłaszcza branż szybko rozwijających się i opartych na innowacjach. Znany jest dzięki pionierskim badaniom nad skutkami dystrybucyjnymi strategii innowacji. Kieruje Katedrą Innowacji na Uniwersytecie w Toronto oraz Laboratorium Polityki Innowacji na tym uniwersytecie. Jest członkiem Kanadyjskiego Instytutu Badań Zaawansowanych, gdzie zarządza programem dotyczącym innowacji, kapitału własnego i przyszłości dobrobytu. Doradza w zakresie polityki technologicznej i innowacyjnej rządom państw, władzom lokalnym, organizacjom oraz korporacjom międzynarodowym. Jest autorem licznych artykułów i książek naukowych. Jego pierwsza książka, Innovation and the State: Political Choice and Strategies for Growth in Israel, Taiwan and Irland, zdobyła nagrodę Don K. Price za najlepszą książkę o nauce i technologii. Jego druga książka (współautor Michael Murphree) The Run of the Red Queen: Government, Innovation, Globalization, and Economic Growth in China, została nagrodzona Susan Strange Best Book in International Studies Award przez BISA.

Dan Breznitz
Uniwersytet Toronto
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie