Gallina A. Vincelette

Director, EU Countries, Europe and Central Assia Region, World Bank
Gallina A. Vincelette
World Bank

bio

Gallina A. Vincelette jest Dyrektorem Banku Światowego na Unię Europejską, pracuje w Brukseli. Odpowiada za operacje Banku w tym regionie.
Wcześniej była Menedżerem Praktyki Banku Światowego ds. Makroekonomii, Handlu i Inwestycji na Europę i Azję Środkową. W ramach tej roli nadzorowała prace analityczne oraz projekty finansowe w obszarze polityki makroekonomicznej i gospodarczej na Bałkanach Zachodnich, w Unii Europejskiej i Europie Wschodniej.
Gallina Vincelette zaczęła pracować w Banku Światowym w ramach programu Young Professional. Od tego czasu zajmowała się problemami rozwoju gospodarczego w wielu krajach na świecie o niskim, średnim i wysokim poziomie dochodu. Jej zainteresowania zawodowe obejmują kwestie związane ze wzrostem gospodarczym, długiem publicznym, polityką fiskalną oraz zagrożeniami dla sytuacji makroekonomicznej. Opublikowała liczne prace związane z tymi tematami w międzynarodowych czasopismach naukowych i jest współautorką książek na temat rozwoju gospodarczego oraz transformacji gospodarczej. Przed pracą w Banku Światowym Gallina Vincelette prowadziła badania naukowe w ośrodkach akademickich w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Gallina A. Vincelette
World Bank
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie