Iwona Her

Partner kierująca praktyką ochrony konkurencji, Rymarz Zdort Maruta
Iwona Her
Rymarz Zdort Maruta

bio

Iwona Her jest radcą prawnym i partnerem w departamencie korporacyjnym kancelarii Rymarz Zdort Maruta oraz kieruje praktyką ochrony konkurencji.

Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2001). Ukończyła z wyróżnieniem kurs prawa brytyjskiego i europejskiego w Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego organizowany przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z University of Cambridge. Wpis na listę radców prawnych uzyskała w 2008 roku. Współpracę z kancelarią Rymarz Zdort Maruta (wcześniej Weil, Gotshal & Manges – Paweł Rymarz sp.k. a następnie Rymarz Zdort) rozpoczęła w 1999 roku.

W 2012 roku, na podstawie rekomendacji Prezesa UOKiK, Iwona Her została doradcą pozarządowym w International Competition Network – organizacji zrzeszającej organy antymonopolowe z całego świata.

Specjalizuje się w prawie antymonopolowym, transakcjach fuzji i przejęć oraz w prawie spółek. Ma bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu polskiego i europejskiego prawa ochrony konkurencji i konsumentów, w tym spraw dotyczących kontroli koncentracji przedsiębiorców, porozumień ograniczających konkurencję (karteli) oraz nadużyć pozycji dominującej. Doradzała klientom w związku z umowami dystrybucyjnymi, umowami o współpracę, umowami joint venture oraz pomocą publiczną.
Iwona Her doradza spółkom działającym w wielu branżach gospodarki, w tym w branży finansowej, aliwowej, chemicznej, energetycznej i gazowej, transportowej, FMCG, produktów przemysłu ciężkiego (branżach stalowej i węglowej) oraz nieruchomości.

W prestiżowym rankingu publikowanym przez Chambers & Partners Iwona Her jest od roku 2013 zaliczana do grona najlepszych prawników w Polsce w dziedzinie prawa antymonopolowego i prawa konkurencji. Według ostatnich raportów Iwona Her cieszy się bardzo dobrą reputacją ze względu na doświadczenie w sprawach z zakresu kontroli koncentracji. Często reprezentuje najbardziej znane spółki przy postępowaniach sądowych w Polsce oraz w innych krajach UE. Prowadzi również sprawy z dziedziny nadużycia pozycji dominującej na rynku oraz sprawy z zakresu kontroli koncentracji przedsiębiorstw. Według jednego z respondentów Iwona Her jest „bardzo dyspozycyjna i sprawnie realizuje zlecenia”. Inny klient dodał: „wie, jak pogodzić oczekiwania i cele klientów”.

W innym prestiżowym rankingu prawniczym, The Legal 500, od 2016 roku Iwona Her jest rekomendowana w dziedzinie prawa antymonopolowego i prawa konkurencji. Z kolei w rankingu, IFLR1000, w 2018 roku została rekomendowana w kategorii wyróżniających się praktyków (Notable Practitioners), a od 2019 roku zaliczana jest do grona wysoce cenionych prawników (Highly Regarded) w zakresie fuzji i przejęć.

Zobacz debaty:

Iwona Her
Rymarz Zdort Maruta

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie