Jakub Kiwior

Dyrektor Zarządzający Visa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej
Jakub Kiwior
Visa

bio

Menedżer i ekspert branży finansowej z ponad 20-letnim stażem, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskiej branży płatniczej. W Visa zatrudniony od 2007 roku, gdzie najpierw był szefem sprzedaży, a później pełnił funkcję country managera w Polsce. Następnie awansował do struktur międzynarodowych organizacji, gdzie sprawował funkcję dyrektora marketingu i rozwoju biznesu na Europę Centralną i Wschodnią. Od stycznia 2018 r. był dyrektorem zarządzającym Visa na Polskę i Węgry. Zanim trafił do organizacji Visa, doświadczenie zdobywał, pracując w Banku Pekao oraz firmach eService Novitus. Obecnie pełni funkcję dyrektora zarządzającego Visa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jest absolwentem kierunku Finanse i Bankowość Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny), uzyskał również dyplom Executive MBA z RSM Erasmus University na Uniwersytecie Gdańskim.

Współtwórca i członek rady nadzorczej, a od września 2019 przewodniczący Rady Fundacji Polska Bezgotówkowa, zarządzającej ogólnokrajowym programem upowszechnienia i promocji obrotu bezgotówkowego w Polsce. Efektywnie koordynował współpracę bardzo szerokiego grona podmiotów – prywatnych firm, organizacji sektorowych, przy wsparciu polskiego państwa (Ministerstwa Finansów). Od 2018 roku Jakub Kiwior jest również członkiem zarządu Fundacji Digital Poland.

Jakub Kiwior od lat stale angażuje się w promowanie i rozwój obrotu bezgotówkowego m.in. poprzez aktywny udział w konferencjach, debatach i spotkaniach branżowych poświęconych rynkowi płatności cyfrowych. Autor wielu wypowiedzi i artykułów eksperckich publikowanych na łamach najważniejszych polskich mediów biznesowych, np. Business Insider, Forbes, Puls Biznesu.

Jakub Kiwior
Visa

Zobacz również

Współorganizatorzy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny
Partnerzy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Patronat honorowy:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy instytucjonalni:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni partnerzy medialni:
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie