Łukasz Gasiński

Partner kierujący zespołem prawa regulacyjnego, Rymarz Zdort Maruta
Łukasz Gasiński
Rymarz Zdort Maruta

bio

Dr hab. Łukasz Gasiński jest radcą prawnym, adwokatem amerykańskim oraz partnerem w departamencie korporacyjnym kancelarii Rymarz Zdort Maruta. Kieruje praktyką regulacji sektora finansowego.

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w 1997 roku. Jest laureatem nagrody Fundacji Vontobel za najlepszą pracę magisterską napisaną na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz nagrody Harlan Fiske Stone Scholar przyznanej na Columbia University, gdzie studiował również jako stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej. Wydział Prawa na Columbia University ukończył w 2001 roku, uzyskując tytuł LL.M. W 2003 roku obronił pracę doktorską na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a w 2016 roku otrzymał tytuł doktora habilitowanego. W 2004 roku zdał egzamin adwokacki stanu Nowy Jork, a wpis na listę radców prawnych uzyskał w 2009 roku. Współpracę z kancelarią Rymarz Zdort Maruta, wcześniej Weil, Gotshal & Manges – Paweł Rymarz sp.k., rozpoczął w 2002 roku.

Jest adiunktem na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie prowadzi zajęcia z prawa handlowego w ramach studiów magisterskich oraz podyplomowych. Jest autorem ponad 40 publikacji, w tym podręcznika do prawa handlowego oraz dwóch monografii, m.in. „Granice swobody kształtowania treści statutu spółki akcyjnej”.

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z prawem spółek oraz prawem papierów wartościowych. Reprezentował banki inwestycyjne oraz emitentów papierów wartościowych w związku z ofertami publicznymi. Uczestniczył ponadto w znaczących projektach prywatyzacyjnych, projektach obejmujących restrukturyzację spółek oraz w transakcjach fuzji i przejęć z udziałem spółek publicznych. Doradzał licznym wiodącym instytucjom finansowym w kwestiach regulacyjnych oraz przy postępowaniach przed Komisją Nadzoru Finansowego.

W prestiżowym rankingu publikowanym przez Chambers & Partners Łukasz Gasiński od 2010 roku jest corocznie zaliczany do grona najlepszych prawników w Polsce w dziedzinie rynków udziałowych papierów wartościowych (ECM), a od 2015 roku również w dziedzinie prawa korporacyjnego oraz transakcji fuzji i przejęć. Według ostatnich raportów Łukasz Gasiński ceniony jest za doradztwo przy transakcjach fuzji i przejęć w sektorze bankowym. Doradza również przy reorganizacjach spółek.

W innym prestiżowym rankingu prawniczym, The Legal 500, od 2016 roku był wielokrotnie rekomendowany w zakresie prawa ubezpieczeń, natomiast od roku 2018 jest rekomendowany w dziedzinie fuzji i przejęć. Z kolei w rankingu IFLR1000 od 2018 roku Łukasz Gasiński jest rekomendowany w dziedzinie fuzji i przejęć oraz rynków udziałowych papierów wartościowych, a od 2020 roku zaliczany jest do grona wysoce cenionych prawników (Highly Regarded) w tych dziedzinach oraz w zakresie transakcji private equity. W rankingu opublikowanym przez centrum analityczne Polityka Insight kancelaria Rymarz Zdort Maruta jest od 2016 roku uznawana za jedną z najlepszych kancelarii regulacyjnych w zakresie prawa bankowego.

Łukasz Gasiński
Rymarz Zdort Maruta

Zobacz również

Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie