Łukasz Tarnawa

Główny Ekonomista Banku Ochrony Środowiska S.A.
Łukasz Tarnawa
Bank Ochrony Środowiska

bio

Ekonomista bankowy z wieloletnim doświadczeniem w obszarze analiz makroekonomicznych i sektorowych. Od 2011 roku jest głównym ekonomistą Banku Ochrony Środowiska. Wcześniej związany z PKO BP, gdzie pełnił funkcję głównego ekonomisty.
Kierowany przez niego zespół regularnie zajmuje czołowe miejsca w rankingach trafności prognoz makroekonomicznych. W 2014 roku zajął pierwsze miejsce w konkursie Narodowego Banku Polskiego i „Rzeczpospolitej” na najlepszego analityka makroekonomicznego. Czterokrotnie, w tym trzykrotnie z rzędu (w latach 2017 – 2019), wraz z zespołem zwyciężał w konkursie prognostycznym Gazety Giełdy „Parkiet”.
Autor publikacji z zakresu polityki kursowej i handlu zagranicznego oraz kilkudziesięciu publikacji prasowych o tematyce makroekonomicznej. Regularnie zapraszany do programów telewizyjnych i radiowych jako komentator sytuacji gospodarczej.
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu w Derby i Uniwersytetu Staffordshire w Wielkiej Brytanii – gdzie uzyskał dyplomy magistra w zakresie ekonomii i finansów.

Zobacz debaty:

Łukasz Tarnawa
Bank Ochrony Środowiska
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główny Partner Medialny
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy10 - 12 czerwca 2024

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie