Michał Baj

Dyrektor zarządzający pionem programów mieszkaniowych w Banku Gospodarstwa Krajowego
Michał Baj
Bank Gospodarstwa Krajowego

bio

Michał Baj jest absolwentem Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uczestniczył w programie Financial Programming and Policies organizowanym przez International Monetary Fund Institute w Waszyngtonie.
Od 2004 do 2020 roku był związany z Ministerstwem Finansów. Najpierw jako specjalista ds. współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym, a następnie jako dyrektor Departamentu Zagranicznego odpowiadał za współpracę z międzynarodowymi instytucjami finansowymi, takimi jak: Europejski Bank Inwestycyjny, IMF czy Bank Światowy. W latach 2008-2009 wykładał na Akademii Dyplomatycznej przy Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. W 2013 r. był członkiem Rady Dyrektorów Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Pełnił funkcję szefa zespołów negocjacyjnych ze strony Polski przy zawieraniu międzynarodowych umów pożyczkowych i restrukturyzacyjnych. Od 2013 pełnił także funkcję członka rady nadzorczej w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Od 2014 roku jako dyrektor Departamentu Wspierania Polityk Gospodarczych odpowiadał za obszar inwestycji infrastrukturalnych, energii, ochrony środowiska, zmian klimatu, przedsiębiorczości, rolnictwa i przemysłu. Od 2017 roku z upoważnienia Ministra Finansów zarządzał Funduszem Reprywatyzacji.
Obecnie dyrektor zarządzający pionem programów mieszkaniowych w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Michał Baj
Bank Gospodarstwa Krajowego
Organizator
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partner Główny EKF
Partnerzy EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy Instytucjonalni EKF
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy akademiccy
Poprzedni slajdNastępny slajd
Główni Partnerzy Medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Partnerzy medialni
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejski Kongres Finansowy2-4 czerwca 2025

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie